Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

TERMIGNONI

Termignoni Üretim Bandı

 

KÖKLER

1969 lında Luigi Termignoni ilk Ducati, Kawasaki ve Honda mekanik atölyesi ve bayilik açar.

 

Motosikletler ve hızlılık konusundaki doyumsuz tutkusundan hemen sonra, İtalya'nın dört bir yanından gelen tedarikçilerle birlikte çalışan, 4 zamanlı motorlar için 20 yıllık özel parçalar üreten tanınmış bir yarış motorları hazırlayıcısı haline geldi.

Öncüsü 1971 yılında o çalışır ve bütün yarattıkları ve anlayışlar geliştiği ilk Dyno tezgah satın alır.'70 Luigi Termignoni ortalarında adanmış egzoz sistemleri pazarında eksikliği fark eder ve Kawasaki ile ilgili ileri 4 silindir özellikle ilk egzozlar, oluşturmaya başlar.Üretilen ilk parçalar, bükmeden kaynaktan rengine kadar tamamen el yapımıdır ve herhangi bir susturucu içermez.

1976 yılında mekanik motor için danışman olur hangi bimota ile evlilik başlar ve kiminle farklı sistemler geliştirecektir.Önemli ölçüde üretilen desibel azaltılmış susturucu modern egzoz sistemleri gelişiyle birlikte 70'li yıllar sonunda Termignoni hafiflik ve gücü birleştiren ilk alüminyum susturucular oluşturur.

 

BAŞARI

Şirketin daha da genişlemesi sonra Termignoni geliştirme ve Ducati, halen devam etmektedir sinerjik bir işbirliği için ilk egzoz sistemi üretimine başlamıştır.Bu arada, şirket özellikle Termignoni yarış moto adanmış egzoz sisteminin% 80 üretim sorumlusu olarak değişiklik var Le Mans 24 saat boyunca, Honda ile çalışır.
1989 yılında Fred Merkel Termignoni şirket için yumruk başarıyı getiren, onun Honda RC30 Dünya Superbike kazandı.O zamandan beri, Termignoni 16 Dünya Superbike, 9 MotoGP, 2 Paris Dakar ve Ralli Raid Dünya Şampiyonluğunu kazandı.

Erken sayesinde Luigi Termignoni büyük bir anlayış, şirket titanyum ilk egzoz sisteminin üretimine başladı.

2002 yılından bu yana MotoGP, Moto2, Moto3, SBK, SS, SSTK, MX, Enduro, Deneme e Ralli Raid con Beta, Ducati, Honda, Kawasaki, Montesa, MV Agusta, Ossa, Yamaha fruitfull ortaklık bir sürü sahiptir.