Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

ZİNCİR BAKIMI VE GARANTİ ŞARTLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER

ZİNCİR BAKIMI:

 

1.Temizleme ve Yağlama: 

Güvenli ve uzun ömürlü bir zincir kullanımı için zincirinizi her 500 km’de bir mutlaka yağlayınız. Bu sayede zincirinizin paslanmasını engeller, sürtünmeden kaynaklanan güç kayıplarının önüne geçer ve yüksek performans almanızı sağlarsınız. 

Yağlamadan önce zincirinizi bu işlem için özel üretilmiş zincir temizleme ürünleri ile iyice temizleyiniz ve kuruması için bir süre bekleyiniz.

O-Ring ve X-Ring plastik contalara zarar vermemek için temizleme esnasında asla buhar, inceltici ya da benzin gibi uçucu solventler kullanmayınız. Ayrıca zincir temizleme ve yağlama işleminde kullanılması sakıncalı olan tel fırçalardan uzak durunuz.

 

2. Zincir Yenileme Zamanı: 

Aşağıdaki durumlardan herhangi biri ile karşılaştığınızda zincirinizle birlikte dişlilerinizi de değiştiriniz:

Eksik O-Ring veya X-Ringlerin olması, zincirin esnekliğini kaybetmesi, aşırı uzaması, hareket haline anormal ses yapması, zincir veya dişlinizde hasar, çürük veya pas oluşması.

 

3. Akü Sıvısı/Antifriz Malzemeleri Teması: 

Şayet zincirinize akü sıvısı (asit) temas ederse, bu zincirinizin kopmasına sebep olabilir. Bu nedenle akü sıvısı teması halinde zincirinizi mutlaka yenisi ile değiştirin. Zincirinizin kaya tuzu gibi donma önleyici antifriz malzemelerle teması haline, tüm zincirinizi iyice temizlediğinizden emin olun.

 

4. Kilit Baklası Hakkında: 

DID’nin perçin tarzı kilit (bağlantı) halkası, en az fabrikada seri olarak birbirine bağlı şekilde üretilmiş zincir halkaları kadar güce ve dayanıklılığa sahiptir. Güvenliğiniz için firmamız DID, şiddetle FJ ve RJ tip yerine perçinli tip (ZJ) kilit baklalarını kullanmanızı tavsiye eder. 


DİKKAT!

DID motosiklet zincirleri birçok kalite kontrol aşamasından geçmektedirler. Hatalı malzeme ve işçilik hataları dışında zincirde meydana gelen normal eskime ve aşınma, hatalı montaj kaynaklı sorunlar, yeterli bakım gerçekleştirilmemesinden kaynaklanan sorunlar, motosikletteki modifiyeler veya yarış kullanımı nedeniyle meydana gelen arızalar garanti kapsamında değildir. Yarış kullanımı için DID ER (Exclusive Racing) Özel Yarış serisi zincirlerimizi kullanabilirsiniz.