Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

MAROLO

MAROLO firması 1958 yılında Fransa’nın batısında bulunan Cholet şehrinde bir aile şirketi olarak kuruldu. Motosiklet, scooter, ATV/Quad ve tarım makinalarının servislerine ekipman tasarımı ve üretimi üzerine çalışmaya başlayan firma, kısa süre içerisinde kalitesi, dayanıklılığı ve ergonomisi ile ön plana çıkan ürünleri sayesinde sektöründe dünya çapında başarı yakalamıştır.

Yakaladığı ticari başarıyı sürekli kılabilmek için MAROLO her yıl AR-GE çalışmaları için büyük bütçeler ayırmaktadır. Bu AR-GE yatırımları sayesinde sektöründe önemli patentlere imza atmıştır. 


Örneğin: 
Motosikletler, ATV/Quadlar ve tarım makinaları için kullanılan ayrılabilir modüler lift (Modulift), 

Tarım araçları (traktör, çim biçme makinası vb) için değişken lift (Varilift) 

Çevreyi koruyan “yeşil” çözümler üreten MaroloBio gibi

 

Bu tür yeni ürünlerin yanı sıra MAROLO birçok servis ekipmanı üreticisi firma ile ortak çalışmalarda bulunmuş ve aralarında test dinamometreleri (test dyno), lastik değiştirme ve elektronik balans makinaları, şasi kontrol ve düzeltme, lazer hizalama, servis ve diagnostik ekipmanlarının bulunduğu yeni ürünler geliştirmiş ve üretmiştir.

 

MAROLO sadece en yeni teknolojik ve A kalite ürünleri üretmekle kalmamış, aynı zamanda gelişen çevre ve ekolojik denge bilinci ile çevre dostu projelere de imza atmıştır. 2008 yılında mekanik parçaları çevreye zarar vermeyecek şekilde yıkamaya yarayan biyolojik yıkama haznelerini içeren MaroloBio serisini piyasaya sunmuştur. 

 

2010 yılında ise MARALO Test adı ile MI Systems (Fuchs SA) ile geliştirdiği ortaklık sonucu en son teknoloji ürünü test dinamometrelerini üreterek önce PowerFull, daha sonra da scooterlar ve commuterler için PowerScoot serilerini piyasaya sürmüş ve bu ürünlerle dünya çapında başarı sağlamışlardır.