Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

EBC BRAKES YENİ ENDURO CE DİSKLER

 

Motosiklet ve ATV pazarında dünya lideri olan EBC frenleri Enduro sürücülerine yepyeni bir stile sahip yeni fren disklerini sunmaktan mutluluk duyar. CE serisi olarak bilinen EBC frenlerinin bu yeni disk serisi, Almanyada EBC spekleri doğrultusunda kalıplara dökülüp,yüksek kaliteli haddelenmiş Alman paslanmaz çeliğinden İngiltere’de üretilmiştir. 

Karbon ile kromun mükemmel birleşimi ile paslanmaz hale gelen bu eşsiz çelik, ısıl işlem sayesinde off road kullanımı için mükemmel hale getirilmiştir. Çeliğin içerisindeki krom paslanmayı engellerken, karbon ise ısıya karşı süneklik sağlayıp, “taş gibi sağlam” diye bilinen sıradan çelikten yapılmış disklerin üstünde sıklıkla görmeye alışık olduğumuz çatlakların oluşmasını engeller. İçindeki özel karbon ve krom kombinasyonu sayesinde bu disklerde paslanma ve çatlama meydana gelmez. 

Başka hiçbir fren markası bu derecede, bu değerlere sahip bir çelik kullanamamaktadır. Bu çelikler EBC için özel olarak işlenmektedir. CE serisi disklerimizin bir başka yeni özelliği ise çamur ve balçığı toplayıp frenajın azalmasına ve diskin daha çabuk eskimesine sebep olan disk üzerindeki soğutma deliklerinin olmayışıdır. 

Papatya (kıvrımlı) yapısı sayesinde en az ağırlığa sahip olan CE serisi disklerimiz, bu tasarımı sayesinde alışılagelmiş standart disklere göre ağırlık avantajına da sahiptir. Harika frenler, muhteşem bir performans ve uzun kullanım ömrü! Yeni EBC CE serisi disklerin ve X-Pad balatalarının sürüşüne katacakları bunlardır.