Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

EBC BRAKES FSD-RSD BÜYÜK CRUISERLER İÇİN PARLATILMIŞ PASLANMAZ ÇELİK DİSKLER

 

Günümüz modern büyük çift silindirli custom motosikletlerinde eski teknoloji tek parça veya floating özelliği olmayan disklerin yerine kullanılmak üzere, EBC mühendisleri uygun fiyatlı, yüksek teknoloji ürünü, parlak paslanmaz çelik floating disklerini tasarladılar. Bu floating parlak paslanmaz çelik disklerin yanında ayrıca tek parça diskleri floting diske çevirmeye yarayan parçalar da üretildi. Bu dönüştürücü parçalar hem frenajınızı güçlendirecek hem de vibrasyon ihtimalini minimuma indirecektir.

Disklerin tamamı İngiltere’deki fabrikalarımızda paslanmaz çelikten üretilmişlerdir. Göbek kısmında parlak paslanmaz çelik kullanılırken dış bant EBCnin özel SD teknolojisi ile perçinlenmiştir. EBCnin ön disklerinde 5li veya 9lu perçin sistemi kullanılırken, arka disklerde 12 ye kadar perçin kullanılmaktadır. Bu sayede hem sağlam bir görüntü elde edildi, hem de göstereceği ağır performansa uygun bir karakter kazanmıştır.

Her zaman yeni diskinizle birlikte yeni fren balataları kullanınız. Kullanılmış balatalar disk üzerinde çizilmeye, kılcal aşınmalara neden olabilir. Bu da fren hissinizin kaybına ve fren gücünüzün azalmasına sebep olabilir.