Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

EBC BRAKES VEE ARKA DİSKLER

 

Isıl işlem görmüş paslanmaz çelik
En hafif disk profili
Ön Vee-diskler ile uyumlu tasarım

Ön tekerlekte kullandığınız Vee-Disklerinizle uyumlu tasarlanan bu özel diskler, İngiliz yapımı paslanmaz çelikten üretilmiş olup, ısıl işlem ve temperleme uygulanmıştır.

Bu ürün tamamen paslanmaz çelikten üretilmiş olup, ısıl işlem görmüş ve de optimum sertliğe ulaşması için özel olarak temperlenmiştir. Ürünlerinde sadece “paslanmaz çelikten” üretilmiştir ifadesi olan firmalara dikkatle yaklaşın. Bu disklerin bazıları hiç sertleştirilmemiş, bazıları ise çok aşırı sertleştirilmiş olabiliyor. Bu aşırı sertleştirilmiş disklerde ise deliklerle kenarlar arasında kılcal çatlaklar meydana gelebilir. Diskinizi tercih ederken mutlaka ısıl işlem ve temperleme işleminin normalara uygun yapılıp yapılmadığına dikkat ediniz.

Floating* = Diskin göbek kısmı ile dış kısmının perçinlerle birbirine tutturulması sistemidir. İç ve dış kısımlar frenaj sırasında meydana gelen yüksek ısı nedeni ile, birbirlerinden bağımsız olarak genleşip daralabilirler. Floating sistem sayesinde diskte kasma, yamulma yaşanmaz, balataların kullanım ömrü uzar.