Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

EBC BRAKES VEE ÖN DİSKLER

 


3D OLARAK İNCELE


Tam floating* tasarım
En hafif disk profili
Patentli SD sistem donanımı
Standart olarak siyah disk göbekleri.
Disk göbeğinde renk opsiyonları

Motosiklet kullanıcıları arasında gün geçtikçe daha da yaygınlaşan yeni akım doğrultusunda, kullanıcılar motorlarında sadece bazı parçaları değiştirmekle kalmayıp, bu parçaları kendi zevkleri ve tercihleri yönünde yenileme eğilimine girdiler. Bu durumu fark eden EBC, kullanıcılara hem son derece hafif hem de görsel anlamda heyecan verici yepyeni bir disk serisi sundu: Vee-Diskleri
Standart olarak disk göbeği siyah renk olarak sunulmaktadır. Alternatif renkler:
-Kırmızı
-Yeşil
-Sarı
-Mavi

Disk göbek balatalarımızda standart renk siyah olmakla beraber, özel siparişle diğer renklerimizde de Vee disklerimizden temin edebilirsiniz. Geçmişte piyasadaki bazı renkli disklerin, özellikle de kırmızı ve mavi alaşımların 1-2 sene içerisinde güneş ışığı ile solmaya başladığına şahit olduk. Bu nedenle EBC olarak yeni renkli disk serilerimizin üretiminde özel FIX işlemini uygulayıp, çok daha uzun süreli renk koruması sağladık.

Bu ürün tamamen paslanmaz çelikten üretilmiş olup, ısıl işlem görmüş ve de optimum sertliğe ulaşması için özel olarak temperlenmiştir
DİKKAT - Ürünlerinde sadece “paslanmaz çelikten” üretilmiştir ifadesi olan firmalara dikkatle yaklaşın. Bu disklerin bazıları hiç sertleştirilmemiş, bazıları ise çok aşırı sertleştirilmiş olabiliyor. Bu aşırı sertleştirilmiş disklerde ise deliklerle kenarlar arasında kılcal çatlaklar meydana gelebilir. Diskinizi tercih ederken mutlaka sertleştirme ve temperleme işleminin normalara uygun yapılıp yapılmadığına dikkat ediniz.

Floating* = Diskin göbek kısmı ile dış kısmının perçinlerle birbirine tutturulması sistemidir. İç ve dış kısımlar frenaj sırasında meydana gelen yüksek ısı nedeni ile, birbirlerinden bağımsız olarak genleşip daralabilirler. Floating sistem sayesinde diskte kasma, yamulma yaşanmaz, balataların kullanım ömrü uzar.