Haberdar olmak için lütfen sistemimize kayıt olun...
 

EBC BRAKES BÜYÜK ÇİFT SİLİNDİRLER İÇİN SİYAH KROMLU FREN DİSKLERİ

 

 

 

3D OLARAK İNCELE

 


EBC Frenlerinin siyah krom diskleri parlak paslanmaz çelikten ve göbek kısmı siyah kromdan üretilmiş olup, tamamı floating* disk olup, Amerika’da üretilen tüm büyük çift silindirli ve cruiser motorlarla uyumludur.
Tüm EBC büyük çift silindirli motor disklerinde olduğu gibi, disklerin tamamı paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, görünümünün zenginleştirilmesi için merkez bölümünde paslanmaz çeliğe ilaveten siyah krom ile kaplanmış alternatif de kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Dış halka ısıl işlem görmüş temperli paslanmaz çelikten üretilip elmas uçlu tornada çekilerek parlatılmıştır. Merkeze ise özel EBC patentli SD (kare perçin) sistemle bağlanmıştır. SD sistemde kare perçinler dış halka ve iç bölüm arasında köşeli cepler içerisine yerleştirilmiştir. Bu sayede yoğun kullanım sırasında meydana gelen genleşme ve çekmeler esnasında rahatça hareket eden dış bant vibrasyona ve disk tahribatına izin vermez.

Günümüzde üretilen büyük çift silindirli motosikletlerde maliyeti düşürebilmek amacıyla tek parça (floating olmayan) ön ve arka diskler kullanılmaktadır. Ancak EBC'nin bu yeni serisi eğilmeyi ve vibrasyonu en aza indiren ileri teknoloji ürünü full floating* diskleri ile eski tek parça disklerin yerine tercih edilmektedir. Ön takımlardaki yükü azaltabilmek için ön disklerde 5 perçinli, arka disklerde ise iri 10 ya da 12 perçinli tasarımlar kullanılarak daha yoğun kullanıma ve frenaja dayanıklı olmaları sağlanmıştır. EBC ürünleri direkt olarak motosikletleriniz üzerindeki OEM parçaların yerine kolayca yerleştirilebilmektedir. Montaj sırasında ekstra modifikasyon ya da teçhizat gerektirmez.
Yeni disklerinizi taktığınız zaman MUTLAKA fren balatalarınızı da değiştirin. Aksi taktirde yanma meydana gelip diskinize zarar verebilirsiniz. İlk 500-600 km kadar disklerinizin rodaj süresinde frenlerinizi dikkatli kullanınız.

Floating* = Diskin göbek kısmı ile dış kısmının perçinlerle birbirine tutturulması sistemidir. İç ve dış kısımlar frenaj sırasında meydana gelen yüksek ısı nedeni ile, birbirlerinden bağımsız olarak genleşip daralabilirler. Floating sistem sayesinde diskte kasma, yamulma yaşanmaz, balataların kullanım ömrü uzar.